Menu

ÖMK Mağduru Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri için acil eylem planımız

ÖMK Teklifi bugün itibariyle TBMM Başkanlığına sunulmuştur. Sayın Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf TEKİN şube müdürlerimizin özlük haklarıyla ilgili fonlama sorununu aşamamış olsa da  henüz geç kalmış sayılmayız. TBMM'ye sunulan Kanun teklifine İl / İlçe müdürlerimize, şube müdürlerimize ve eğitim müfettişlerimize uzman ve başöğretmenlik unvanlarının verilmesi ve kanun teklifine eklenmesi için liyakat - Sen olarak hazırladığımız eylem planımızı açıklıyoruz. Hazırladığımız eylem planımıza Mesleki itibarınız için, Adalet için sendikalı / sendikasız tüm yöneticilerimizi destek olmaya davet ediyoruz.
 
"Nitekim Devleti kurumlar, kurumları çalışanlar yüceltir."
 
 
EYLEM PLANIMIZ
 

*ÖMK'ya eklenmesi için TBMM MİLLİ EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU'ndan resmi yazımızla talepte bulunulmuştur.

 

*MİLLİ EĞİTİM KÜLTÜR GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU Başkan ve üyelerine toplu mail atılacaktır. (Mail adres ve şablonu aşağıdadır.)

 

*Yarın (27.06.2024) saat:20.00'de Genel Başkanımız Emir KAZAK'ın X hesabından (@EmirKAZAK) yapacağı paylaşımla  hashtag çalışması başlatılacaktır.

 

Liyakat-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu

 e-Posta Konusu:

Öğretmenlik Meslek Kanunu

e-Posta Adresleri:

mahmut.ozer@tbmm.gov.tr, filiz.kilic@tbmm.gov.tr, nazim.mavis@tbmm.gov.tr, mehmetemin.oz@tbmm.gov.tr, zehranur.aydemir@tbmm.gov.tr, aysen.gurcan@tbmm.gov.tr, ismet.guneshan@tbmm.gov.tr, kemal.karahan@tbmm.gov.tr, yilmaz.hun@tbmm.gov.tr, hikmetyalim.halici@tbmm.gov.tr, fethi.acikel@tbmm.gov.tr, mustafahulki.cevizoglu@tbmm.gov.tr, yucelarzen.haciogullari@tbmm.gov.tr, keziban.konukcukok@tbmm.gov.tr, suat.ozcagdas@tbmm.gov.tr, husmen.kirkpinar@tbmm.gov.tr, ayse.bohurler@tbmm.gov.tr, mehmetakif.yilmaz@tbmm.gov.tr, latif.selvi@tbmm.gov.tr, senolsunat@tbmm.gov.tr, beritan.gunesaltin@tbmm.gov.tr, mustafa.adiguzel@tbmm.gov.tr, mehmet.karaman@tbmm.gov.tr, ilyas.topsakal@tbmm.gov.tr, rukiye.toy@tbmm.gov.tr, nurten.yontar@tbmm.gov.tr, yilmaz.buyukaydin@tbmm.gov.tr

e-Posta Metni:

Öğretmenlik Meslek Kanununda belirtilen şartlara haiz öğretmenlere uzman öğretmen veya başöğretmen ünvanları verilmiştir. Ancak; görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarında başarılı olarak Milli Eğitim Şube Müdürü, Eğitim Müfettişleri ünvanına geçiş yapanlar ile Milli Eğitim Müdürü veya Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atanan eğitim yöneticileri bu haktan mahrum bırakılmıştır.

Anayasamız ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Kariyer ve Liyakat teşvik edilmekte iken eğitim yöneticileri ve müfettişlerin kariyeri yükseldikçe özlük ve mali haklarının azalmaktadır. Milli Eğitim Şube Müdürlerinin, Eğitim Müfettişlerinin, Milli Eğitim Müdürleri ve Yardımcılarının hak kayıplarının giderilmesi için Öğretmenlik Meslek Kanununda değişikliğe gidilerek Milli Eğitim Şube Müdürlerine, Eğitim Müfettişlerine, Milli Eğitim Müdürleri ve Yardımcılarına ‘Uzman öğretmen ve Başöğretmen’ ünvanının verilmesini Gazi Meclisimizden talep ediyorum.

 Bu sayfa 676 kez ziyaret edilmiştir.