Menu

ANTİDEMOKRATİK %2 BARAJI NEDENİYLE ÜYELERİMİZİN MADDİ KAYIPLARINI TELAFİ EDİYORUZ

%2 SENDİKA BARAJINDAN DOLAYI ÜYELERİMİZİN TÜM MADDİ KAYIPLARINI BURS VE EĞİTİM YARDIMI OLARAK İADE EDİYORUZ.
 
Bilindiği üzere Anayasa Mahkemesi, 18 Ocak 2024 tarihinde aldığı karar ile, kamu çalışanlarının toplu sözleşme ikramiyesinin sendikalı memura ödenebilmesi için yüzde 2 barajını aşan sendikalara üye olma şartını getiren düzenlemeyi Anayasanın 51. Maddesinde düzenlenen sendikal özgürlükleri kısıtladığı gerekçesiyle iptal etmişti. Gerekçeli karar bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Anayasa mahkemesi kararları Anayasanın 153. Maddesinin 5. fıkrasındaki açık hüküm uyarınca geriye yürümemektedir. 
 
Liyakat - Sen; herhangi bir siyasi odağın himayesinde ya da güdümünde bir sendika değildir. Kurulduğumuz günden bu tarafa hakkı,hakkaniyeti, üyelerimizin ve kamu çalışanlarının genel menfaatini kollayan koruyan bir anlayışla sendikal mücadelesini yapıyoruz.
 
Gerek 76. Maddeden sınavsız atanan şube müdürleriyle ilgili hukukî mücadelemiz gerek üyelerimizle ilgili disiplin kurullarina sevk edilen dosyalarda genel merkez yonetimizin disiplin toplantılarına bizzat katılması, Üyelerimizin karşılaştığı mobbing uygulamalarında hukuki desteklerimiz,  açılan ve kazanılan diğer davalarda gösterdiğimiz başarıları; kamuoyunun, kamu çalışanlarının ve üyelerimizin takdirine bırakıyoruz. "Küçük" ama etkli bir sendika olarak kamu çalışanlarını ilgilendiren her alanda taraf olduk. Bizi bu hak mücadelesinde yalnız bırakmayan, tüm ayak oyunlarına ve yüzde iki barajından dolayı sendikalarından vazgeçmeyen, ahlaksız düzenleme neticesinde duruşunu değiştirmeyen onurlu ve vefalı tüm üyelerimize sorumlu ve vefalı sendikacılık gereği yüzde iki barajından dolayı üyelerimizin tüm kayıpları, yönetim kurumumuzun aldığı karar doğrultusunda, geriye dönük burs ve eğitim masrafı olarak üyelerimize ödenmek suretiyle telafi edilecektir.
 
Kamuoyuna ve üyelerimize duyurulur.
 
Liyakat-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu


Bu sayfa 1056 kez ziyaret edilmiştir.