Menu

KAHRAMANMARAŞ İL TEŞKİLATIMIZDAN BASIN AÇIKLAMASI

3 Haziran 2024 tarihinde saat 12.30'da Liyakat-Sen Kahramanmaraş İl Temsilcisi Kemal KÖSEKUL önderliğinde, Kahramanmaraş İl ve İlçe Teşkilatlarımız Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanarak basın açıklamasında bulundu.
 
Açıklamada şu şekildedir:
 
31750 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Öğretmenlik Meslek Kanununda belirtilen şartlara haiz öğretmenlere uzman öğretmen veya başöğretmen ünvanları verilmiştir. Ancak; öğretmen ünvanlı kadrolarda görev yapmaktayken görevde yükselme sınavlarında başarılı olarak Milli Eğitim Şube Müdürü ünvanına geçiş yapan öğretmenler bu haktan mahrum bırakılmıştır.
 
Anayasamız ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda Kariyer ve Liyakat teşvik edilmekte iken şube müdürlerinin kariyeri yükseldikçe özlük ve mali haklarının azalmaktadır. Milli Eğitim Şube Müdürlerinin hak kayıplarının giderilmesi için Öğretmenlik Meslek Kanununda değişikliğe gidilerek MEB Şube Müdürlerine ‘Başöğretmen’ ünvanının verilmesini, Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altın yapılacak yasal düzenleme ile Öğretmenlik Meslek Kanununa eklenmesini talep ediyoruz.


Bu sayfa 551 kez ziyaret edilmiştir.